WP WebinarSystem Pro - en to ro translation catalogue (236 entries)

en: "From" Email Address
ro: Adresa de email "De la"

en: "From" Name
ro: Numele "De la"

en: Add New Webinar
ro: Adaugă webinar nou

en: Add To Your Calendar
ro: Adaugă-ți în calendar

en: Add a Webinar to send a preview email.
ro: Adaugă un webinar pentru a trimite un email de previzualizare.

en: Admin Email Address
ro: Adresa email Admin

en: Admin email
ro: Email Admin

en: Advanced
ro: Avansat

en: Ask Question!
ro: Pune o întrebare!

en: Ask your question!
ro: Întreabă!

en: Attendee Lists
ro: Listă participanți

en: Available Shortcodes:
ro: Shortcode-uri disponibile

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Background image
ro: Imagine de fundal

en: Base color
ro: Culoare de baza

en: Body Background color
ro: Culoare fundal corp

en: Body Text color
ro: Coloare text corp

en: Border color
ro: Culoare chenar

en: Border color-1
ro: Culoare chenar-1

en: Border color-2
ro: Culoare chenar-2

en: Button Background color
ro: Culoare fundal buton

en: Button Border color
ro: Culoare contur buton

en: Button Text color
ro: Culoare text buton

en: Button color
ro: Culoare buton

en: CTA Button Text
ro: Text buton CTA (call to action)

en: Click Export to download backup of current webinar settings. Upload your already exported file to Import section to apply settings from other webinar.
ro: Apasă Export pentru a descărca un backup al setărilor curente ale webinarului. Încarcă fișierul deja exportat în secțiunea Import pentru a aplica setări de la un alt webinar.

en: Click here
ro: Click aici

en: Content
ro: Conținut

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Copied!
ro: Copiat!

en: Copy for Support
ro: Copie pentru Relații cu Clienții

en: Couldn't determine PHP version because phpversion() doesn't exist.
ro: Nu s-a putut determina versiunea PHP deoarece phpversion() nu există.

en: Countdown Page
ro: Pagina Numaratoare Inversă

en: Countdown Page Background Image
ro: Imagine de fundal pentru Pagina Număratoare Inversă

en: Create Webinars
ro: Creează webinaruri

en: Date
ro: Data

en: Date/Time Color
ro: Culoare Ziua/Ora

en: Date:
ro: Data:

en: Default Timezone
ro: Fus orar prestabilit

en: Default mail provider
ro: Furnizorul prestabilit de email

en: Description
ro: Descriere

en: Description Text color
ro: Culoare text Descriere

en: Description Title Background color
ro: Culoare fundal Titlu Descriere

en: Description Title Text color
ro: Culoare text Titlu Descriere

en: Description background color
ro: Culoare fundal Descriere

en: Description border color
ro: Culoare contur Descriere

en: Description color
ro: Culoare Descriere

en: Description text color
ro: Culoare text Descriere

en: Disable registration
ro: Dezactivează înregistrarea

en: Duplicate
ro: Duplică

en: Duplicate this Webinar
ro: Duplică acest webinar

en: Edit Webinar
ro: Editează webinar

en: Email Body Background color
ro: Culoare fundal corp email

en: Email Body Text color
ro: Culoare text corp email

en: Email Footer Text
ro: Text subsol email

en: Email Head
ro: Antet email

en: Email Sender Options
ro: Opțiuni expeditor email

en: Email Template
ro: Șablon email

en: Email options
ro: Opțiuni email

en: Emails
ro: Emailuri

en: Enable this reminder?
ro: Activezi această reînștiințare?

en: Enormail API Key
ro: Cheia API Enormail (API key)

en: Enormail list
ro: Lista Enormail

en: First Name
ro: Prenume

en: Flush data (Recheck)
ro: Elimină datele (Reverifică)

en: Font color
ro: Culoare font

en: Footer Text
ro: Text subsol

en: General
ro: Opțiuni generale

en: General Options
ro: Opțiuni generale

en: Go to Webinar
ro: Intră la webinar

en: Header Background color
ro: Culoare fundal antet

en: Header Image
ro: Imagine antet

en: Header Text color
ro: Culoare text antet

en: Here is the webinar URL...
ro: Iată URL-ul webinarului

en: Hi
ro: Salut

en: Host & Description Box
ro: Caseta Gazdă si Descriere

en: Host Names
ro: Numele gazdei

en: Host Text color
ro: Culoare text Gazdă

en: Host Title Background color
ro: Culoare fundal Titlu Gazdă

en: Host Title Text color
ro: Culoare text Titlu Gazdă

en: Howdy
ro: Salutare

en: Image
ro: Imagine

en: Image URL (Eg: https://example.com/images/the_image.jpg)
ro: URL-ul imaginii (Ex: https://example.com/images/the_image.jpg)

en: Incentive Box
ro: Caseta Stimulent

en: Incentive Title
ro: Titlu Stimulent

en: Incentive box content
ro: Conținut Caseta Stimulent

en: Invalid api key!
ro: Cheie API nevalabilă!

en: Just a second, we are starting the broadcast. This page will refresh automatically...
ro: Doar o secundă, începem emisia. Această pagină se va reîncărca automat...

en: Language
ro: Limba

en: Last Name
ro: Nume

en: License Key
ro: Cheie de licență

en: Link above Text Color
ro: Culoare text Link deasupra

en: Link below Text Color
ro: Culoare text Link dedesupt

en: Live Page
ro: Pagina În Direct

en: MailChimp API Key
ro: Cheia API MailChimp (API Key)

en: Mailchimp list
ro: Lista Mailchimp

en: Mailinglist
ro: Listă email

en: Mailinglist providers
ro: Furnizori liste email

en: Mailpoet list
ro: Lista Mailpoet

en: Make sure to join the webinar via this link:
ro: Asigură-te ca intri la webinar prin acest link:

en: Manage Subscribers
ro: Gestionează Abonați

en: Max Upload Size
ro: Dimensiune maximă de încărcare

en: My Questions
ro: Întrebarile mele

en: MySQL Version
ro: Versiune MySQL

en: Name
ro: Numele

en: New Registration
ro: Înregistrare nouă

en: New Registration Options
ro: Opțiuni Înregistrare nouă

en: New Webinar
ro: Webinar nou

en: New webinar
ro: Webinar nou

en: No Attendees :(
ro: Niciun participant :(

en: Of course we will handle your data safely.
ro: Bineînțeles, îți vom gestiona datele în siguranță.

en: Once a minute
ro: O dată pe minut

en: One time registration
ro: Înregistrare o singură dată

en: Only use this generated link for test purposes
ro: Folosește acest link generat numai pentru testări

en: PHP Version
ro: Versiune PHP

en: Page Background color
ro: Culoare fundal pagină

en: Page Background image
ro: Imagine fundal pagină

en: Please add webinars to listup.
ro: Te rugăm adaugă un webinar pentru a fi listat

en: Please come back at this time. Thank you for your patience
ro: Te rugăm să revii la ora afișată. Mulțumim pentru răbdare.

en: Please copy and paste this information in your ticket when contacting support:
ro: Te rugăm să copiezi aceste informații în formularul de contactare Relații cu Clienții:

en: Please enter your email.
ro: Introdu adresa ta de email, te rog

en: Please wait..
ro: Te rog așteaptă...

en: Preview Page
ro: Previzualizare pagină

en: Question
ro: Întrebare

en: Question Box
ro: Caseta Întrebări

en: Questions
ro: Întrebări

en: Recurring Time(s)
ro: Număr de recurențe

en: Recurring on every
ro: Recurență la fiecare

en: Regards
ro: Cele bune!

en: Registration Page
ro: Pagina de înregistrare

en: Registration Page Background Image
ro: Imagine fundal Pagina de înregistrare

en: Registration Page Video Image
ro: Imaginea videoului Paginii de înregistrare

en: Registrations
ro: Înregistrări

en: Remind Yourself Of The Event
ro: Trimite-ți o reînștiințare a evenimentului

en: Reminder
ro: Reînștiințare

en: Reminder Webinar Starting
ro: Reînștiințare începere webinar

en: Reminder day before Webinar
ro: Reînștiințare cu o zi înaintea webinarului

en: Reminder day before Webinar
ro: Reînștiințare ziua dinaintea webinarului

en: Reminder one hour before Webinar
ro: Reînștiințare cu o oră înainte de webinar

en: Reminder one hour before Webinar
ro: Reînștiințare cu o oră înainte de webinar

en: Reminder when Webinar starts
ro: Reînștiințare când începe webinarul

en: Remove
ro: Eliminnă

en: Replay Page
ro: Pagina În Reluare

en: Replay Page Background Image
ro: Imagine fundal Pagina Reluare

en: Reset Default Template
ro: Resetează șablonul prestabilit

en: Roles & Permissions
ro: Roluri și Permisiuni

en: See you later!
ro: Pe curând!

en: See you then!
ro: Ne vedem atunci!

en: Select a day to watch.
ro: Alege o zi pentru a viziona

en: Select a list..
ro: Alege o listă...

en: Select a time to watch.
ro: Alege o oră pentru a viziona

en: Select webinar to view attendees for active webinars
ro: Selectează webinarul pentru care vrei să vezi participanții

en: Select webinar to view questions for active webinars
ro: Selectează webinarul pentru care vrei să vezi întrebările

en: Send Preview
ro: Previzualizare Trimitere

en: Send Webinar Replay Link
ro: Trimite link pentru Reluare webinar

en: Sender email
ro: Emailul expeditorului

en: Sender name
ro: Numele expeditorului

en: Separate each by commas
ro: Separă pe fiecare cu virgule

en: Settings
ro: Setări

en: Show Description Box
ro: Caseta Arată Descrierea

en: Show Host Box
ro: Caseta Arată Gazda

en: Show Incentive Box
ro: Arată Caseta Stimulent

en: Show Question box
ro: Arată caseta Întrebări

en: Show countdown timer
ro: Arată contorul numărătorii inverse

en: Something is wrong with your Add Questions form. Please re-check all fields are filled correctly
ro: Ceva nu e in regulă cu formularul tău Adaugă întrebare. Te rog reverifică să ai toate câmpurile completate corect.

en: Status
ro: Stare

en: Subject
ro: Subiect

en: Tagline color
ro: Culoare slogan

en: Text color
ro: Culoare text

en: Thank you for your registration for the webinar. Below you will find the details of the webinar.
ro: Mulțumim pentru înregistrarea la webinar. Găsești mai jos detaliile webinarului.

en: Thankyou Page Background Image
ro: Imagine de fundal ThankYou Page

en: The API key you have received from Enormail
ro: Cheia API pe care ai primit-o de la Enormail

en: The API key you have received from MailChimp
ro: Cheia API pe care ai primit-o de la MailChimp

en: The Webinar Event Information...
ro: Informații despre evenimentul webinarului...

en: The webinar you signed up for starts in one hour. Below you will find the link to attend the webinar.
ro: Webinarul pentru care te-ai înregistrat va începe întro oră. Găsești mai jos link-ul de acces la webinar.

en: Theme
ro: Tema

en: This is a reminder for your upcoming webinar tomorrow. Below you will find the details of the webinar.
ro: Aceasta e o reînștiințare asupra webinarului de maine. Găsești mai jos detaliile webinarului.

en: Ticket
ro: Bilet

en: Time
ro: Ora

en: Time:
ro: Ora:

en: Title
ro: Titlu

en: Title Background color
ro: Culoarea fundal titlu

en: Title Color
ro: Culoare titlu

en: Title Text color
ro: Culoare text Titlu

en: Title color
ro: Culoare titlu

en: Title text
ro: Text titlu

en: Type your question here..
ro: Scrie-ți întrebarea aici

en: Unfortunately, this webinar is closed.
ro: Din păcate, acest webinar s-a încheiat.

en: Upload
ro: Încarcă

en: Upload Image
ro: Incarcă imagine

en: Version
ro: Versiune

en: Video autoplay
ro: Redare automată video

en: Video or Image URL
ro: URL-ul videoului sau imaginii

en: View Webinar
ro: Vezi webinarul

en: View Webinar Replay
ro: Vezi reluarea webinarului

en: Views
ro: Vizualizări

en: WP Debug mode
ro: Mod WP Depanare

en: WP Version
ro: Versiune WP

en: WP WebinarSystem Attendees
ro: Participanți WP WebinarSystem

en: WP WebinarSystem Options
ro: Opțiuni WP WebinarSystem

en: WP WebinarSystem Questions
ro: Întrebări WP WebinarSystem

en: We are going live now
ro: Intrăm în direct acum

en: We are live in one hour!
ro: Vom fi în direct întro oră!

en: We are starting the webinar!
ro: Începem webinarul!

en: Webinar Occurance
ro: Numar difuzări webinar

en: Webinar Replay Link
ro: Linkul reluării webinarului

en: Webinar Settings
ro: Setări webinar

en: Webinar Type
ro: Tip webinar

en: Webinar name:
ro: Numele webinarului:

en: Webinar replay
ro: Reluare webinar

en: Webinar starts at
ro: Webinarul începe la

en: Webinar type
ro: Tip webinar

en: Webinar will be presented by:
ro: Webinarul va fi prezentat de:

en: Webinars
ro: Webinarii

en: Yeah! You Are Registered For The Webinar!
ro: Super! Te-am înregistrat pentru Webinar!

en: You are registered for the webinar!
ro: Ai fost înregistrat pentru webinar!

en: You've no mailing list(s) on Enormail.
ro: Nu ai nicio listă de contacte la Enormail.

en: You've no mailing list(s) on MailChimp.
ro: Nu ai nicio listă de contacte la MailChimp.

en: Your Email
ro: E-mailul dvs

en: Your Email Address
ro: Adresa ta de email

en: Your Name
ro: Numele tău

en: Your Webinar Ticket
ro: Biletul tău pentru webinar

en: Your Webinar URL
ro: URL-ul webinarului tău

en: Your copy of WebinarSysteem is Active.
ro: Copia ta WebinarSystem este Activă

en: Your copy of WebinarSysteem is not activated. Plugin will not work as expected. Please activate your copy.
ro: Copia ta WebinarSysteem nu este activă. Plugin-ul nu va funcționa conform așteptărilor. Te rugăm să-ți activezi copia.

en: Your email
ro: Emailul tău

en: Your email address
ro: Adresa ta de email

en: Your name
ro: Numele tău

en: at
ro: la

en: by
ro: de

en: just signed up for your webinar
ro: tocmai s-a înscris pentru webinarul tău

en: on
ro: La

en: to go to our homepage.
ro: pentru a merge pe pagina noastră principală

en: will begin in
ro: va începe în

en: will begin shortly
ro: va începe în scurt timp

en: will start
ro: va începe
